Mnozí lidé se dopouštějí velké chyby z neznalosti. Než začnete s hubnutím, je dobré pročíst více článků, prolistovat magazíny věnující se zdravému životnímu stylu anebo rovnou navštívit dietologa anebo výživového poradce. Je zbytečné kazit si prvotní nadšení a elán jen proto, že občas spořádáte i kalorickou bombu, aniž byste o tom věděli a pak jste smutní, že se vám nedaří kilogramy shazovat. A vy se přece tolik snažíte a jíte přece relativně dietní jídla Bmikalkulacka!

Vyjmenujte si pár základních chyb, které se velmi často opakují.

zeleninové smoothie

  1. Pitný režim

Mnohdy lidé, kteří drží dietu, zařazují do pitného režimu a obzvláště v dopoledních hodinách ovocné šťávy. To je jistě chvályhodné, obzvláště z toho důvodu, že dopoledne organismus sacharidy rychle stráví. Ale je důležité, CO pijete. Jakmile si svém vlastním odšťavovači projedete pomeranč, jablka, grep, je to v pořádku. Anebo smoothie zkombinujete z čerstvého ovoce proloženém mrkví, řepou, celerem, dokonce i špenátovými listy, pak také chválíme. Ale velkou začátečnickou chybou je, když si lidé v domnění, že si kupují zdravý džus, pořídí krabici džusu v obchodě a nečtou etikety. Ne vždy se totiž jedná o stoprocentní džusy, ale bývají různě konzervovány a doplňovány cukry, takže se rázem stávají doslova kalorickou bombou a vy do těla přijímáte navíc i chemické látky. Obzvláště, když vybíráte podle nižší ceny.

corn flakes

 

  1. Oblíbené cereálie

Nejen děti, ale i my ostatní jsme si zvykli doplnit ranní misku mléka oblíbenými cereáliemi, kterých je na našem trhu skutečně dostatek a můžeme si vybírat z různých druhů. Lákají nás pěkně vybarvené obaly s usmívajícími šťastnými úsměvy dětských ztvárněných postaviček, srdíčka, nápisy fitness. Ale nenechte se mýlit a na lupínky raději při dietě zapomeňte. Jsou plné sacharidů a co mnozí nevědí, jsou smažené na tuku, takže do těla dostáváte nežádoucí látky, které dietě určitě nepřispějí. To si raději do mléka anebo do bílého (netučného) jogurtu nasypte vločky s klíčky anebo kdo má bezlepkovou dietu, na trhu se dají sehnat i bezlepkové vločky. Možná vločky nechutnají tak skvěle jak smažené corn flakes nebo zapékané müsli, ale udělají nám více užitku v těle.

5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup