V mnoha bytech bojujete s nedostatkem prostoru, zvláště pokud jste vícečetná rodina se snažíte využít každý prostor. V případě, že potřebujete přenocovat rodinu nebo přátele, máte už možná problém, protože není kam. Nebo máte jen dvoupokojový byt a potřebujete i obývací pokoj využívat ke spaní. V obou případech je vynikajícím řešením pořídit si rozkladaci pohovka na kazdodenni spani, která bude mít obě funkce, i sedací soupravy i pohodlné postele.

pohovka

Při výběru si dejte pozor zejména na kvalitu

Opravdu je možné mít postel i sedačku v jednom, otázka však při výběru je, jakou rozkládací pohovku pro každodenní spaní si vybrat, aby vám dlouho vydržela a zejména aby spánek na ní byl pohodlný a vy jste se ráno nevzbudili dolámání a nevyspalí. U této komodity je na prvním místě rozhodně kvalita, právě na ní bude totiž záviset, jak dlouho vám rozkládací pohovka vydrží v dobrém stavu. Nejlepší je, má-li taková pohovka dřevěnou nebo kovovou konstrukci, které už něco vydrží. Určitě se nedívejte jen na výhodnou cenu a levný nekvalitní materiál. Velmi důležitá je i kvalita potahové látky neboli vrchního materiálu, který by měl být dostatečně pevný a odolný a v případě potřeby, aby se dal snadno a pěkně vyčistit. I co se týče samotné výplně matrace, zde si zvolte raději větší objemovou hustotu výplně a pro dobrý spánek je rozhodně lepší tvrdší matrace, která odlehčí vaši páteř a klouby.

rohová pohovka

Rozkládací pohovka musí vydržet každodenní rozkládání a skládání

Každá rozkládací pohovka pro každodenní spaní musí tedy vydržet každodenní rozkládání a následně skládání, samotný mechanismus by měl být, proto uzpůsoben k takovému používání. Důležitým údajem je i rozměr pohovky, který je samozřejmě závislý na prostoru, který máte k dispozici, ale podle toho, kolik lidí se tam má vyspat je podstatná i šířka pohovky po jejím rozložení, což by mělo být nejméně 160 cm. Délka takových pohovek je většinou kolem 190 až 200 cm. Při samotném výběru si nechte rozkládací pohovku pro každodenní spaní určitě předvést a sami si ji vyzkoušejte, jestli vám bude dostatečně pohodlná. Velký výběr rozkládacích pohovek naleznete na stránce https://www.sconto.cz/.