Cestovatelé, kteří navštívili všechna zákoutí Itálie, dobře vědí, že jde o zemi několika různých tváří. Hornatý sever, kde je nátura spíše podobná německy mluvícím zemím, prosluněný jih, kde je atmosféra o poznání žhavější a také Florencie nebo Řím, historická města uprostřed italské „boty“, ve kterých můžete strávit klidně celé dny a neustále bude co objevovat. Pojďme si proto udělat malou procházku zemí, co už za časů antiky udávala směr prakticky celému tehdejšímu světu…

trevi-fountain-63052_1920

Antický Řím je zajímavou studnicí originality

Forum Romanum, Koloseum, ale také spoustu dalších zajímavých míst. Nakonec, Řím nebyl pomyslným pupkem světa jen za časů antických císařů, ale také v době středověku, kdy odtud vysílal papež svá poselství do celého křesťanského světa. Řím se nepostavil za den a všechny cesty do něj vedou, je proto nasnadě, že by jej měl každý cestovatel navštívit alespoň jednou za život. A co ještě na nás čeká v Římě? Mimochodem, nezapomeňte, že Sicílie umí být také velmi krásná.
Kromě jiného třeba bazilika svatého Petra, Trajánův sloup nebo Janusův oblouk, a to jsme s památkami na antiku a středověk stále spíše na začátku.

rome-1945033_1920

Sakrálních staveb, a řeč jistě není jen o Sixtinské kapli, bychom zde našli ještě mnohem více. Řím byl také dějištěm letní olympiády v roce 1960 a sport tu skutečně jenom kvete, řeč jistě není jen o v Itálii nesmírně populární kopané. Řím si sice prošel mnoha krušnými obdobími, ale dnes opravdu kvete a turistů bychom zde napočítali na miliony – meziroční zájem stoupá nejen během letních měsíců, kdy mají Evropané dovolenou a baží po poznání zejména antických památek. Fontána di Trevi je sice zástupcem poněkud pozdnější architektury, zahrála si ale v několika pěkných filmech a určitě si některý z nich vybavíte také.

4.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup