Asi každý ví, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nejmenší. Je velmi málo lidí, kteří by si nějakou mohli bez problému dovolit. Většina z nás na ni musí šetřit mnoho let. Avšak většina z těch, kteří by o nové bydlení stáli, jsou mladí lidé, čerstvě vyšlí ze školy a toužící se osamostatnit.
znázornění splácení hypotéky

To je samozřejmě v pořádku, ovšem pokud jim například rodiče nebo jiní příbuzní pro tuto chvíli nešetřili peníze, pak mají smůlu a o vlastním domě či bytě si mohou nechat jen zdát. Tedy pokud se nerozhodnou pro nějaký z mnoha druhů hypoték.

Jedním z nich je i americká hypotéka Hypotéky bez registru. V čem se liší od ostatních? Je poskytovaná nebankovními společnostmi a na rozdíl od běžného typu se zde ručí předmětnou nemovitostí. Ta je až do úplného splacení majetkem společnosti, která hypotéku poskytla, ač dlužník ji samozřejmě může běžně užívat.

Oproti těm klasickým má několik výhod. Předně není třeba ručitel, což je velká výhoda pro lidi, kteří nechtějí zatahovat do takovýchto situací své příbuzné či přátele. Umožňuje to daleko větší nezávislost a také dostupnost pro větší okruh lidí.

Dále je tu fakt, že není kontrolován výpis dlužníků, což opět zvyšuje její dostupnost. Dosáhnou tak na ni totiž i ti lidé, kteří v tomto seznamu jsou, byť ne vždy vlastní vinou. Často již mají také všechny dluhy splacené a ani netuší, že tam stále jsou vedeni.budoucí dům na zelené louce

Ovšem je samozřejmé, že vše není růžové. Máme tu například fakt, že nemovitost je až do úplného splacení majetkem společnosti, která hypotéku poskytla, ač dlužník ji může běžně užívat. To může představovat problém zejména v případě, kdy ji chce prodat, neboť například dostal práci na druhém konci republiky.

Ať už se však rozhodnete jakkoliv, nejprve si vše dobře promyslete. Skutečně ten dům nebo byt nutně potřebujete? Nebo stačí, když si najdete nějaký nájem či podnájem? Ano, vlastní bydlení má mnoho výhod, avšak je třeba se smířit s tím, že není pro každého.