Pro správnou funkci nervového systému je nezbytným minerálem hořčík. Jeho nedostatek poznáme docela snadno, a to velice nepříjemnými projevy. Mezi ty nejčastější patří svalové křeče, únava, bušení srdce. Dlouhodobý nedostatek hořčíku může vést dokonce i k vysokému krevnímu tlaku, cukrovce nebo úzkostem.

  • Nejvíce je hořčík zastoupen
    • v kostech – 70 %
    • dále ve svalech – 27 %
    • malé procento je také v tukové tkáni a krvi

magnerot

Dodávat hořčík prostřednictvím doplňků stravy je doporučováno především osobám, které mají jednostrannou stravu, trpí alkoholismem nebo mají svalové křeče. Lékař ho také může doporučit nastávajícím maminkám nebo ženám, které užívají hormonální antikoncepci. Jednou z možností je léčivý přípravek Magnerot, který nejen, že obsahuje hořčík, ale také je navázán na kyselinu orotovou. Kyselina orotová je biologická látka, která je přirozeným nosičem některých minerálů.

Skoncujte s kouřením snadno a bez vedlejších příznaků

O tom, že je kouření škodlivé a může způsobit celou řadu zdravotních potíží, asi každý ví. Vědí o tom také kuřáci a mnozí se proto chtějí svého zlozvyku zbavit. Není to ale tak jednoduché, jak by se mohlo neznalému zdát.

léky na bolest

  • V současné době existuje celá řada možností, jak si tuto pozitivní změnu usnadnit.

Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak přestat kouřit, pak je právě pro vás v nabídce některý přípravek s obsahem nikotinu, který vám ve vaší snaze pomůže. Podle odborníků trvá odvykání kouření cca 10 týdnů. Po tuto dobu je vhodné chybějící nikotin tělu doplňovat. Díky tomu se vyhnete takzvaným abstinenčním příznakům. Vyzkoušet můžete například náplasti, žvýkačky nebo pastilky a pak se rozhodnout, co vám nejvíce vyhovuje.

  • Každá domácí nebo kancelářská lékárnička by měla obsahovat léky na bolest, které pomáhají při bolestech hlavy, zubů, kloubů nebo bolestech v krku.
  • Pokud si při jejich vhodném výběru nevíte rady, pak se můžete obrátit na zkušeného lékárníka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup