Pro všechny milovníky sportu, horolezectví a cestování bude promítaná, na 60 místech v Česku a Slovensku, soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Ve svém žánru největší festival nejen v naší republice, ale i na světě. Do soutěže bylo přihlášeno okolo osmi set filmů z celého světa. Odborná porota do letošního klání vybrala 83 filmů z 27 zemí. Rozdělila je do čtyř hlavních kategorií:
• Dobrodružný a extrémní sportovní film
• Horský a horolezecký film
• Dobrodružný vodní sportovní film
• Cestopisný film
Pohled do hlediště
Nabídka filmů je opravdu bohatá, a tak si všichni milovníci extrémního sportu přijdou na své. Už na zahajovacím večeru se dostane divákům ochutnávky. Kulturní program je doplněn výběrem filmů ze všech soutěžních kategorií. Po dvou měsících putování dorazí přehlídka do hlavního města, kde ve známém kulturním zařízení bude slavnostním večerem zakončena. Vyhlášením těch nejlepších filmů ve vybraných soutěžních disciplínách a jejich oceněním. Bývá to příjemně naladěný večer, který svými historkami tématicky doplňují hosté, kteří sami aktivně extrémně sport provozují. Zajímavé jsou rovněž rozhovory s oceněnými tvůrci. Rádi se s diváky o své zážitky podělí.

Horolezec na skále

Doprovodný program festivalu

 
Tři týdny před slavnostním zahájením festivalu jsou pořadateli zorganizovány besedy na různých společenských místech města. Pro všechny příznivce outdoorových aktivit jsou připraveny ukázky soutěžních filmů, které uvedou jejich autoři. Jedním ze zajímavých počinů je setkání se zapáleným cestovatelem, dokumentaristou a vášnivým dobrodruhem, kterému se podařilo propojit cestování s dobrovolnictvím. Mnoha mladým lidem tak otevírá oči a ukazuje cestu, kterou se mohou vydat. Nejenže procestují svět, ale ještě u toho mohou pomoct potřebným. Jeho poutavé vyprávění je doprovozeno ukázkami filmů a fotografií z jeho cest do Norska, Sumatry, Islandu, Haiti a mnoha dalších.