Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč si lidé pořizují na auta tmavá skla? Jistě, těch důvodů může být více, a mezi nimi některé vysloveně negativně zaměřené, například pro skrývání trestné činnosti, a jedním z podstatných důvodů je soukromí. Když totiž do takového auta usednete, nikdo zvenčí na vás nevidí, nikdo nemůže zjistit, co v autě děláte, co a koho tam máte, je to zkrátka neprůhledná krabice a nebezpečně zvídaví lidé pak mají smůlu a obrací svou pozornost jinam.

plot ze dřeva

V podobném duchu lze pohlížet i na betonové ploty v Brně. Brno je poměrně přelidněné velkoměsto, v němž se pohybují jak lidé srdeční, tak i různá individua s nekalými úmysly, a tak se tu vyplatí před nimi chránit i co se týče soukromí na vlastní zahradě. Představte si například situaci, že si vybudujete na zahradě bazén, a budete tam s dětmi pobíhat jen v plavkách, anebo se tam pak vaše paní z plavek vysvlékne a bude tu slunit nahá. A v dnešní době, kdy si vás může nafilmovat a nafotit na dálku kde kdo, a zveřejnit svou produkci na Internetu, je toto obrovské riziko.

živý plot

Dalším problémem mohou být turistické a cyklistické trasy, které vedou v blízkosti vašeho pozemku. Bude se tudy prohánět několik desítek lidí denně a ti všichni mohou pozorovat, co na zahradě provádíte.

Proč tedy riskovat ztrátu soukromí, když to není nutné? Pořiďte si dřevěný nebo živý plot jen tam, kde máte pěkný výhled, a odkud víte, že vás nikdo neohrožuje, a naopak do míst exponovaných nechte umístit hradbu z betonových desek. Můžete je také obehnat živým plotem, ale budete tu mít jistotu, že na vás nikdo neuvidí. Teoreticky lze na plot vylézt, ale toho si pak snadno všimnete, a navíc je to velmi málo pravděpodobné, protože to už by si vás musel někdo cíleně vyhlédnout, ale pokud nepácháte žádnou trestnou činnost, je to prakticky vyloučeno.