Možná zvažujete nová kola a našli jste si informace o tom, že pro správnou volbu, je třeba změřit rozteče kolových šroubů a středové díry, aby nové kolo na vaše vozidlo správně pasovalo. Nebo jste koupili kola bazarová a něco klepe? Zažili jsme různé případy, ze kterých se vyvinula repase převodky řízení, ale pravděpodobně to bude způsobeno alu koly. Jsou v lepším případě nevyvážená, nevystředěná anebo hůře bouraná. 

převodovka

Nejjednodušší je najít si správná kola a jejich rozměry podle vašeho TP. Pomoci by vám mohli i webové stránky https://www.aluapneu.cz/alu-kola/?list=2&startpage=1. Důležité je znát nejen výrobce svého vozu, ale i model, rok výroby a rozteč šroubů. K tomu vám poslouží právě váš technický průkaz. Ale i kdybyste tak neudělali, nemusí být problém.

Středící kroužky jsou odpovědí na vaše problémy
U Alu kol je velikost středového otvoru variabilní, počítá se s tím, že nemusí přesně sednout, důležité je, abyste při výběru měli buď odpovídající velikost nebo větší. Pokud budou menší, je možnost na soustruhu opět upravit, ale myslím, že cena by se vám nelíbila. Je proto lepší si dát opravdu pozor. V případě, že ale bude velikost větší, dají se použít středící kroužky, které kolo vycentrují. Uchytí Alu kola na vůz a vyplní prázdný prostor mezi kolem a středem náboje vozu.

převod řízení

Tento problém je dokonce poměrně častý, jelikož výrobci Alu kol se snaží dělat co nejuniverzálnější kola, mají sice stejnou rozteč kol, ale může být jiná právě středová díra, proto se středícími kroužky jistí a někdy je tak dostanete jako součást nákupu. Jízda bez nich by mohla být nepříjemná, docházelo by k vibracím a mohla by být i nebezpečná, proto je lepší v případě potřeby je použít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Středová díra, Alu kola, středící kroužky