Designovka pro každého

I kdybychom polemizovali o hodně věcech, je jedna věc, o které nemůže být debata. Alu kola se stala designovkou, která baví opravdu stále větší procento řidičů u nás i ve světě. Chtějí si totiž zkrášlit svého miláčka a dát mu patřičnou váhu na silnici. Kola dělají auto, to je stará známá pravda. Sportovní vzhled, který Alu kola propůjčují i starším vozidlům je neuvěřitelný. A i když bychom neměli číst knihu podle obalu, nový kabát, je holt nový kabát. Všichni si rádi čas od času uděláme radost, a právě Alu kola baví nejen správné automobilové nadšence, ale naprosto všechny. Internet je plný skvělých vychytávek. Rozhodně vyzkoušejte alu kola konfigurátor a vyzkoušejte si nová litá kola online.

alu kola

Nižší hmotnost, nižší spotřeba

Co bude dalším zmiňovaným faktorem je hmotnost Alu kola, jsou prostě lehčí než jiná. Přitom tento rozdíl může na konci dělat i několik kilogramů. A proč je výhoda menší hmotnosti kol? To je snadné, díky nižší hmotnosti kol a celkovému snížení hmotnosti vozidla, budete mít nižší spotřebu. Naopak u větších a těžších kol je potřeba více na jejich roztočení a samozřejmě roste spotřeba. S většími a těžšími koly se zároveň kazí zrychlení a ovladatelnost vozidla. Pravdou je, že naopak větší kola jsou zase lépe přilnavá a mají lepší brzdnou dráhu. Je tak jen na vás, čemu dáváte přednost.

Jedu, větrám

Alu kola mají dobré větrání a správně regulují teplo, což znamená, že nehrozí přehřátí nebo selhání brzd.

design alu

Za kvalitu si zaplatíte

Alu kola mají pořizovací cenu trochu vyšší než jiná kola. Prostě vyšší kvalita, rovná se vyšší cena, platí zde přímá úměra, jako je tomu u mnoha jiných produktů. Co vás ale může alespoň trochu uklidnit je, že jejich obliba natolik roste, že díky konkurenci dochází k poklesu cen, tak jen doufejme, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Nutná údržba

Na rozdíl od jiných kol, musíte o tyhle zlatíčka pečovat. I když mají dobré vlastnosti, je potřeba je čas od času opláchnout v mýdlovém roztoku. Byla by totiž škoda, kdybyste takovou investici nechali poničit posypovou solí nebo usazenými částečkami z brzdových destiček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup