Proč stavět z betonových kostek

Montované skladové prostory – představte si, že jste si vytyčili vyrábět například sportovní potřeby a hračky, máte rozjetý projekt výrobního programu, sjednané pořízení strojů, ale schází vám skladové prostory. Bude zapotřebí v krátkém čase bez nutnosti zdlouhavé výstavby základové konstrukce a obvodového zdiva, což by obnášelo několik měsíců stavební činnosti, vystavět skladovou halu, například montovanou z ocelového plechu. Pro tyto účely jsou betonové Lego kostky naprosto ideální, protože je můžete začít stavět jen na zpevněném povrchu bez nutnosti budovat hluboké základy, a na zhotovený obvodový věnec pak jednoduše vztyčíte plechovou skladovou zastřešenou konstrukci.

betony

Zpevnění terénu – stavíte rodinný dům, anebo rekonstruujete rekreační objekt postavený v prudším svahu a chcete jej upravit do kaskádové podoby? Měli byste rádi na zahradě venkovní bazén větších rozměrů, ale brání vám v tom svažitý terén? Pak využijte Lego kostek, které tuto stavebnici opravdu připomínají, ke zpevnění terénu a vytvoření zahradní kaskády. Kostky jednoduše vyskládáte metodou suchého zdění bez malty a lepidel na požadované místo a terén zarovnáte dle potřeby do roviny. Kaskáda několika rovných teras nad sebou je pak mnohem lepší řešení koncepce zahrady než ji mít celou odshora až dolů v prudkém svahu.

čerpadlo na beton

Silniční panely pro průmyslové účely

Betonárna Andrla s.r.o. zhotovuje také silniční panely, s nimiž se počítá při vytvoření provizorního zpevněného terénu k průjezdu osobních i nákladních vozidel. Je to obdoba pontonových mostů, které staví ženisté při povodních, kdy se původní most zřítí do řeky, ovšem zatímco ponton je ocelový, zde je ve hře velmi kompaktní a pevný beton.

Silniční panely nejčastěji využívají stavbaři pro příjezdovou cestu na staveniště, anebo zemědělci pro příjezd techniky k silážním jámám, obilným silům, skladům ovoce a zeleniny a podobným typům užitkových a průmyslových prostor.