Parkovací sloupky aneb znáte lidi

Kdyby byli všichni lidé slušní a k sobě ohleduplní, nebo alespoň všichni řidiči motorových vozidel, to by se nám to žilo! Stačilo by namalovat třeba křídou na silnici, že tu máte vyhrazené místo pro parkování, a lidé by váš požadavek plně akceptovali. Realita je ale v porovnání s teorií zcela odlišná. V silničním provozu se bohužel setkáte i s individui, která naprosto nerespektují nic. Zaparkují dokonce i na místě pro invalidy.

neparkovat

Jak se proti nim bránit? Jistě, že lze volat policii městskou či státní, ale ne toto není řešení, už jen proto, že vám komplikují život už jen tím, že se musíte obracet na policejní složky. Mnohem lepší možností řešení jsou parkovací zábrany. Jedná se například o parkovací sloupek sklopný, který si můžete umístit na soukromý pozemek v podstatě kamkoli – před garáž, před domovní vchod, před rozšířený zpevněný pruh pro vaše parkování, který jste si pracně vybudovali na vlastní náklady.

Parkovací sloupky ocení i hotely, penziony, zdravotnická zařízení, sportoviště, úřady, školy a mnoho dalších subjektů, které nehodlají řešit konfliktní situace s omezenci na silnicích. Sloupek je natolik pevný, že se nikdo ani nepokusí s ním zápasit – nevyplatí se mu to.

zony

Dopravní zrcadla známe již z doby socialismu

Některé úseky silnic v městech či obcích jsou tak nešťastně obestřené zástavbou, že tu projíždějící řidiči mají problém s orientací v terénu a nemají možnost získat dokonalý přehled o dopravní situaci na křižovatce nebo v ostré zatáčce jiným způsobem, nežli instalací dopravního zrcadla. Zrcadlo je tu pak jediným pomocným, záchytným bodem, a může tu dokonce posloužit i jako zabezpečovací zařízení proti dopravní nehodě. Zrcadlo zabrání střetu vozidel poměrně snadno, je to sice primitivní záležitost, ale účinná, a to se počítá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup