Spánek k životu potřebujeme stejně nezbytně jako třeba potravu nebo pohyb. Ovšem spousta lidí si tuto skutečnost ještě stále ne úplně uvědomuje. Navíc žijeme v hektické době, kdy jsou na nás kladeny vysoké nároky a v našich silách není je vždy tak úplně naplnit. Jsme vzhůru do pozdních večerních hodin a ráno vstáváme unavení a bez energie. Odpočítáváme minuty do dalšího ulehnutí a v práci se nemůžeme na nic soustředit. Poznáváte se v tom? Možná je na čase udělat něco pro kvalitnější spánek. A věřte, jde to i bez pomoci medikace.

matrace margita

Účinná dávka melatoninu
Melatonin je hormon, který má mimo jiné na starosti kvalitu našeho spánku. Naše tělo ho uvolňuje zpravidla v noci a pomáhá nám se spánkem. S úbytkem přirozeného světla dochází pomalu k uvolňování tohoto hormonu, který dává organismu jasný signál, že by se mělo pomalu připravovat na spánek. I z tohoto důvodu se doporučuje pobývat během dne v místnosti s dostatečným denním osvětlením, které tvorbu melatoninu zastavuje. Pokud pak organismus trpí jeho nedostatkem, nejčastějším projevem jsou právě poruchy spánku.

Melatonin je možné tělu dodávat za pomoci volně dostupných doplňků stravy. Na škodu není ani nastavení pravidelného režimu, který náš organismus jistě ocení. Zkuste chodit spát a probouzet se přibližně ve stejnou dobu. Nastavit si rutinu, která bude vašemu tělu vyhovovat a bude dlouhodobě udržitelná.

matrace milada

Kvalitní matrace dělá svoje
Určitě pro vás nebude žádným překvapením, že na tom, jak dobře se vyspíme, má nemalý podíl i matrace do postele. Ovšem její pořizovací cena nebo kvalita ještě není zárukou kvalitního spánku. I na té nejdražší matraci můžete prožít bezesnou noc a určitě to nebude dobrovolně. Při výběru se zaměřte na výrobce matrací, kteří mají s tímto artiklem dlouhodobé zkušenosti a dokáží vám s výběrem poradit. Prodej matrací se totiž řídí určitými specifiky, které je dobré znát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup