Příhradové vazníky jsou velmi variabilní a umožňují použití na téměř jakýkoliv tvar střechy. Jejich nespornou výhodou je úspora materiálu, rychlá montáž a výborně statické vlastnosti konstrukce.

Vazníkové krovy, které jsou sbíjeny běžnými hřebíky, jsou skvělou volbou na historické objekty, neboť je zde kladen velký důraz na estetiku a ráz dřevěného kovu. Pro moderní objekty je vak výhodnější zvolit variantu v podobě vazníkového krovu. Statický návrh vyžaduje větší náročnost na čas, tím se zvyšuje cena projektu a tuhost spojů je slabá. Tato technologie je dnes již zastaralá a neefektivní.

vazníky

Příhradové vazníky ušetří nejenom finanční náklady

Variabilita příhradových vazníků je přesně to, proč se pro ně rozhoduje stále více lidí. Díky nim je totiž možné vytvořit téměř jakoukoliv střešní konstrukci. Příhradové nosníky navíc najdou uplatnění třeba i pří výstavbě mostů nebo při kompletním návrhu dřevostaveb.

Prefabrikované dílce ušetří materiál
Prefabrikovaná výroba vazníků probíhá ve výrobně za pomoci strojního vybavení. Prefabrikovaná výroba má tu výhodu, že je velmi přesná a rychlá. Na stavbu jsou dovezeny přesné dílce, které se montují s maximální přesností.

krov

Snadná montáž
Samotná montáž na staveništi je časově velmi nenáročná, navíc i s minimální náročností na kvalifikaci práce. Je však zapotřebí přítomnost jeřábu (automobil s hydraulickou rukou), který zajistí manipulaci jednotlivých dílců – nakládku, vykládku i osazování na střechu. Ruční osazování se nedoporučuje, neboť by bylo zapotřebí velký počet pracovníků a mohlo by dojít k deformaci jednotlivých dílců následkem neodborné manipulace. Nosníky by měly být upevňovány alespoň na dvou místech a měl by na ně být vyvíjen tlak přesně takový, jaký byl navrhován. Jedině tak je možné vytvořit stabilní konstrukci, která odolá povětrnostem podmínkách i tíze střešní krytiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup