Zatímco naše babičky a dědečkové vyrůstali v době, kdy se jako vánoční dárek počítal i pár rukavic, a dítě z nich bylo nadšené, do školy se chodila kilometry pěšky, a nikdo si nestěžoval, naše děti vyrůstají v době blahobytu. Možná si také postěžujete na inflaci a s ní spojené zvyšování cen, ale než začnete tvrdit, že žijete skromně, zajděte se podívat do dětského pokoje. Nejspíš najdete plnou šatní skříň, hromady hraček, suvenýry z výletů, a mnoho dalších věcí, které dokazují, že se opravdu nemáte zase až tak špatně. Není to tak, že by nyní bylo vše levnější, jen jsme zvyklí nakupovat víc, a pořizovat si věci, které dřív zkrátka neexistovaly, zatímco teď je vše k dostání. Výsledkem je další, zase o něco rozmazlenější generace, která se zkrátka s ničím nespokojí, a vždy si má na co postěžovat. Říkáte si někdy, že je vaše dítě rozmazlené, a pořád něco chce? A čí že je to chyba?

malá oslavenkyně

Dárečky

Blíží se vánoce, a vy se můžete přetrhnout při nákupech, kdy si samozřejmě opět postěžujete, jak je vše drahé. Děti však pod stromečkem vždy najdou spoustu značkových hraček, krásného oblečení, a určitě i pár knih. Výsledkem je chvilková radost, a věčná neschopnost čehokoliv si vážit. Stejně tak se to může týkat narozenin, nebo jiných událostí, jako je Mikuláš, den dětí atd. Vážně vaše děti potřebují tolik hraček? Skutečně si se všemi hrají, nebo je chvíli zkoumají, načež si stejně raději sednou s tabletem, a přestanou vnímat? A kupujete je pro ně, nebo abyste ukázali, že na to máte? Pokud chcete, aby si děti uměly věcí vážit, kupujte toho méně. Dvě vytoužené hračky, krásná knížka, a nějaký ten svetr pod stromečkem bohatě stačí. O to víc si děti s hračkami budou hrát, jelikož jim budou vzácnější, a vy můžete peníze odložit jinam.

vánoční dárky

Oslavy

Pamatujete si své oslavy narozenin? Pravděpodobně se sešla jen rodina, pojedl se dort, vypila káva, a vy jste dostali pár drobností. Dnešní rodiče se však předhánějí, kdo uspořádá dítěti větší oslavu. Obložené stoly, klauni, skákací hrady, a všichni kamarádi, jako na styl amerických filmů. Opravdu je to tak nutné? Neb oto v dětech vytvoří potřebu očekávat od každého významnějšího dne něco extra?

Výlety a dovolené

Sami na sobě škudlíte, abyste mohli každý víkend vzít děti do zoo, zábavního parku, v zimě na lyže, a v létě k moři. To přece potřebují, no ne? No, vlastně ne. Děti by se měly umět nudit, případně si najít zábavu samy. Na výletech jistě není nic špatného, ale každý víkend? Jak se pak vyrovnají s dospělým životem, kdy na to nebude čas, ani peníze? A jak si užijí nové zážitky, když už vše viděly?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup