Když se zaměříme na vytápění nejen komerčních objektů, ale rovněž i samotných rodinných domů, tak určitě na první pozici bude stát tepelné čerpadlo. Jedná se o moderní a především velmi účinné vytápění a také současně je velmi úsporný i samotný ohřev vody. Je pravdou, že prvotní investice je nákladnější, ale na druhou stranu ji budete mít poměrně brzy zpět, zvláště pokud si propočtete současné náklady s náklady tepelných čerpadel s dopadem na přímou spotřebu tepla a teplé vody. Navíc tepelné čerpadlo vzduch voda je samozřejmě součástí programu Nová zelená úsporám, čímž je možné získat i další zajímavý příspěvek na jeho vybudování. Jedná se skutečně bezúdržbové vytápění, navíc tepelné čerpadlo zajistí stabilní a velmi spolehlivý provoz a to během celého roku.

tepelné čerpadlo

Instalace svépomocí

Možná jste se již setkali s tím, že tepelné čerpadlo vám musí instalovat jen odpovědná firma. Pokud nejste zrovna kutilové, kteří si poradí v každé situaci, tak je skutečně lepší nechat vše na odborné firmě. Nicméně v opačném případě si lze vybudovat tepelné čerpadlo svépomocí. Určitě to má své výhody a opět lze začít u ceny, kdy nebudete financovat práci odborné firmě, ale v podstatě zaplatíte jen investici do tepelného čerpadla a potřebných dílů. Možná vás to zaskočí, ale je to v řádu tisíců korun. Je také pravdou, že kdo bude čerpadlo instalovat, tak bude mít i větší a přesnější kontrolu nad celým procesem, což je od nákupu až po realizaci.

agregáty

Účinná tepelná čerpadla

Možná vás zajímá i samotná účinnost tepelného čerpadla vzduch voda. Moderní verze tepelných čerpadel je schopna vyrobit až 5 kWh tepla z 1 kWh dodané elektrické energie. Vyplatí se jeho pořízení i do staršího domu, který není zrovna ekonomicky výhodný, jelikož díky propočtům ušetříte výrazně na celkové energii. Pokud budete mít dům zateplený, tak se opět bude jednat o další velmi významnou úsporu. Jedná se o tedy ekologickou a hospodárnou alternativu pro klasické způsoby vytápění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup