Instalovat si do svého domu či provozovny tepelné čerpadlo, přináší celou řadu výhod. Tou nejvýznamnější je možnost jednoduše a levně využívat díky některému chytrému zařízení i další technologie v interiéru. Tepelná čerpadla lze také doplnit například o řízené větrání.

tepelné čerpadlo

  • Instalace těchto doplňků, spojených přímo s tepelným čerpadlem, je finančně mnohem výhodnější nežli postupná instalace na sobě nezávislých zařízení.
  • Výhodné je kupříkladu čerpadlo s vrty, které dovoluje využívat klimatizaci v podstatě bez provozních nákladů.
    • A to i v případě celoročního provozu.

Hlavním úkolem tepelného čerpadla je především vytápění, ohřev teplé vody, ohřev bazénu, větrání, chlazení. Díky tepelnému čerpadlu si můžete snadno vytvořit ve svém domově ideální klima. Je to tedy ideální řešení nejen pro rodiny s malými dětmi.

Jak funguje systém rekuperace

Současné moderní technologie umožňují proces, který se nazývá rekuperací. Rekuperace vám zajistí dostatek čerstvého vzduchu bez energetických úniků.

  • Systém je založen na zpětném získávání tepla z odpadního vzduchu.
  • Teplo se při větrání vrací společně s čerstvým vzduchem a tím pádem se snižují náklady na vytápění i na trvalé snížení vlhkosti v domě.

podlahové vytápění

Výhody podlahového vytápění

Výraznou finanční úsporu, a navíc vítaný komfort, vám zajistí podlahové topení. Díky tomu, že teplo přichází od podlahy, není nutné vytápět na vyšší teploty. I při nižší teplotě bude v interiéru panovat tepelná pohoda. Další výhodou, které přináší podlahové vytápění je absence jakýchkoliv tepelných prvků, které tak často narušují architektonický vzhled místnosti. Celý systém podlahového topení je zabudovaný v podlaze a tím pádem to není v žádném směru rušivý element.

  • Prakticky jedinou podmínkou pro instalaci podlahového topení je konstrukční výška minimálně 11 cm.
  • Podlahovou krytinou může být v podstatě cokoliv.
    • Kromě nejvíce využívané dlažby také PVC, parkety či plovoucí podlaha.

Celý systém je také možné kontrolovat a řídit prostřednictvím internetu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup