Bohužel je dobré čas od času ženám připomenout (a mnohdy i mužům), že tělo není ani zdaleka stroj a nebude zkrátka dělat to, co samo nemůže a nechce. Tělo, i když ho do určité míry ovládáme myslí my, má i svoji hlavu, kterou prostě použije v krajních situacích, kdy už je opravdu špatně a potřebuje nějakou kontrolu, když to my sami nezvládneme. V tomto případě hrají velkou roli reflexy, které máme od narození a jsou potřeba, jinak bychom už dávno nepřežili. Tyto reflexy v nebezpečných situacích pomáhají řídit tělo, abychom třeba nezapomněli kýchnout, když se nám něco dostane do nosní sliznice, nebo třeba abychom automaticky vyzvraceli něco, co nám není po chuti, nebo když už jsme potravy přijali mnoho.

smutek

To všechno jsou reflexy, díky kterým nemusíme moc myslet na to, co v takových situacích dělat, a navíc je tělo pozná samo, takže samo odhadne, kdy je dobré se vyzvracet a podobně. Za to bychom si těla měli o to více vážit, protože díky němu jsme opravdu naživu, protože mnoho lidí by nebylo schopných se o tělo postarat tak, jak se o sebe samo stará. Někdy je ale dobré si uvědomit, že jsou věci, které tělo nezvládne a jsou zkrátka na světě i nemoci, které nás oslabují a tělo díky nim třeba není schopné dělat pro ostatní třeba normální úkony.

agrese

V tomto případě ale musí být něco v nepořádku, protože kdyby bylo vše v pořádku, tělo by se takhle rozhodně nechovalo a je třeba tedy přemýšlet nad tím, že něco tělu brání se o sebe starat samo. V těchto případech mu musíme pomoci nějakými léky a podobně. Případem může být například erektilní dysfunkce. V normálních chvílích erekce probíhá naprosto bezproblémově, ale pokud je s ní problém, tak k tomu má tělo nějaký důvod. Může to být nervozita, může se jednat o ztrátu přitažlivosti, může se jednat o stres. V každém případě častá neschopnost erekce by měla být léčena. Na trhu jsou léky jako Kamagra a Viagra, v naší zemi je ale třeba dojít k lékaři, abyste léky na erektilní dysfunkci získali.