Už asi každý z nás, co nežijeme zrovna někde vysoko nad mořem hory jen navštívil. U nás doma třeba jen Krkonoše, které jsou krásné v jakémkoli ročním období. A u nás v Evropě Alpy. Alpy tě dojmou, Karle, ale tihle tě dojme, tak nějak hovoří postava ve známém českém filmu s názvem „Vesničko má středisková“. Jistě znáte. Ten, kdo viděl tyto velehory jistě nezapomene na první dojem, U mne byl například z vlaku a vyfotil jsem asi dvacet fotek. Poté jsme bydleli až v Schladmingu a bylo to prostě nádherné. V Alpách nalezneme i nejvyšší horu Evropy a tou je Mont Blanc. Pokud ovšem nebereme v potaz letitý spor, zda tou nejvyšší horou v Evropě není Elbrus na Kavkaze.

Elbrus

Nakonec, pokud byste chtěli nahoru, věřte, že to není pro každého a je třeba mít hodně odvahy, speciální vybavení, vynikající fyzičku a dobrého průvodce. Plus to nejpodstatnější a tím je pojištění, protože bez něj se vydá do hor jedině hlupák. A nemusí jet zrovna na Kavkaz. I v Alpách se můžete dočkat překvapení a následující ošetření vás bez milosti zruinuje, pokud nemáte právě cestovní pojistku. Nuže v Alpách se dá provozovat spousta zimních sportů, i když je fakt, že i zde časem asi vymizí sníh úplně. Z vyprávění místních obyvatel je znát oteplení prý i na Dachsteinu a lyžaři se musí stěhovat váš a jinam.

velehory

Pokud však máte vše včetně průvodce, můžete se na Mont Blanc vydat a nezbývá než popřát dobré počasí, protože to je vlastně takovým základem celého výšlapu. Sami již jistě víte, že nejde zrovna o lacinou záležitost a v případě fujavice vám nikdo nic nevrátí. Ovšem lidé toto riziko rádi podstupují, protože pokud jim to vyjde ten pocit a pohled kolem za to jistě stojí. Nu, a ještě dlužím odpověď na otázku v Perexu. Jde o písničku, kterou kdysi dávno zpíval pan Milan Drobný na hudbu pana Skalického. Ale to už je skutečně hodně dávno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup