I když by se to leckomu nemuselo zdát, je skutečností, že takový venkovní bazén vyžaduje náležitou péči nejen v době, kdy je tento využíván ke koupání, tedy přes léto, ale i poté, co sezóna kvůli nadcházejícímu chladnu skončila. Protože i když není ani trochu pravděpodobné, že by se šel v nadcházejících měsících ještě někdo koupat, je třeba se postarat, aby tu vše přežilo zimu bez úhony a aby nevznikly problémy ani poté, co tato skončí a znovu se oteplí.zčeřená voda.jpg
Problémy totiž mohou vznikat i v zimě. A mohly by být dokonce ještě daleko závažnější než v létě, ne-li přímo devastující.
Jako první tak je třeba zkontrolovat stav vody, jež se v této nádrži nachází, a podle potřeby do ní dodat běžnou bazénovou chemii, tedy přípravky na bázi chlóru nebo kyslíku, likvidující mikroorganismy, a ty ovlivňující kyselost vody. Protože i v chladu by se tu mohl přemnožit kdejaký prevít.
Pak je třeba podle potřeby odstranit nánosy kdečeho, jež se usadily na dně a stěnách nádrže, respektive ty plující ve vodě. Protože ani ty tu nejsou žádoucí a je tak třeba se jich zbavit a nechat je odfiltrovat.
Poté je třeba upustit vodu, aby její hladina sahala níž, než je otvor vedoucí do filtrace. To aby ani toto místo nedoznalo v zimě úhony nebo se v něm kdeco nenamnožilo.kruh na vodě.jpg
Do zbylé vody je třeba přidat zazimovač, tedy přípravek, jenž udrží vodu kvalitní po celou zimu.
A aby bylo zazimování nadzemního bazénu https://eshop.techneco.eu/clanek-Zazimovani-bazenu-strucny-navod kompletní, je třeba i odmontovat vše, co je ve vodě, vyčistit to, usušit a do příští sezóny vhodně uložit. A nahradit to dilatačními plováky, jež chrání stěny bazénu před rozpínáním ledu a tím potrháním.
A až poté, co se vše zmíněné uskuteční a bazén se zakryje krycí plachtou, si může majitel bazénu jít po svých a na bazén ‚zapomenout‘. Až pak je totiž jisté, že se se svým bazénem po zimě zase šťastně shledá.