Jakmile se voda v bazénu ochladí tak, že je další koupání prakticky nemožné, je čas pomýšlet na to, jak s nádrží naložíte na zimu, aby bez nehod přečkala chladné období roku až do dalšího koupání. Většinu lidí automaticky napadne, že když už se nebudou koupat, měli by vodu z nádrže vypustit. Ano, to se běžně stává, ale je to škoda. Do kanálu tak zbytečně vylijete kapalinu, o kterou jste po celé léto starostlivě pečovali, a která vám při troše úsilí může stejně tak dobře sloužit i následující rok.
Informace o tom, že i v mrazech můžete ponechat nádrž napuštěnou, je pro vás možná překvapením. Na místě jsou samozřejmě obavy z toho, že mráz stěny potrhá.
zamrzlé jezero a les
A něco takového by se mohlo samozřejmě stát, pokud byste nedodrželi správný postup zazimování nadzemního bazénu. Pokud se však budete držet doporučených rad, nemáte se čeho obávat.
Vlastně se nejedná o nic složitého, stačí postupovat krok za krokem podle doporučeného návodu.
To první, co musíte udělat, je zkontrolovat kvalitu vody v nádrži tak, jako byste se i nadále plánovali koupat. Před uložením bazénu ke spánku je nezbytné, aby byla voda v co nejlepším stavu. A to zahrnuje jak správnou hodnotu pH, tak i správnou koncentraci aktivního oxidačního činidla. Samozřejmostí je, že voda musí být prostá znečištění.
zmrzlé rostliny
Poté hladinu vody snižte pod vstup do filtrace a tento otvor zajistěte zátkou. Filtrační jednotku i všechny ostatní technologie je nezbytné na podzim vyčistit, vysušit a uschovat. Do zmenšeného objemu vody nalijte zazimovač, který vodu stabilizuje.
A teď přichází na řadu důležitý krok, který je nezbytný pro ochranu stěn nádrže před mrazem – pokud se chcete vyhnout případnému poškození, musíte na vodní hladinu rozmístit dilatační plováky. Jejich měkké tělo pohltí tlakové síly ledu, takže se zamrznutí nebudete muset obávat.
Máte vše hotovo? Zajistěte bazén plachtou a nechte ho odpočívat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup