Internet může být i poměrně nebezpečné místo, když mu dáte šanci. Teď není řeč o hackerech, kteří se zaměřují hlavně na instituce, ale hlavně o počítačových virech a různých úchylech, kterých je na celosvětové síti více než dost. Pokud si přejete, aby vás tyto potíže obtěžovali jen minimálně, nebo ještě lépe vůbec ne, měli byste se řídit radami, které naleznete na následujících řádcích.
oranžový stolek na pc
1.      Pořiďte si antivirus – v případě, že jste celou dobu bez patřičného antiviru, je vysoce pravděpodobné, že váš systém je virů plný. Na internetu je jich totiž více než dost. Dnes již sice obvykle nezlobí tolik jako před lety, ale stále se jedná o nepříjemný problém, kterému byste mohli snadno předcházet. A to uděláte tak, že si antivirový program nainstalujete do svého počítače. Nemusíte se bát, že je to finančně náročné. Pokud nebudete chtít, můžete si stáhnout verzi, která je zdarma. I když je trochu osekaná, je pořád velice účinná. To platí pro všechny typy antivirových programů.
2.      Nestahujte pochybné soubory – je jasné, že je to lákavé, zvláště, když máte rychlý internet, ale stahováním všeho zajímavého si akorát zatížíte systém. Navíc v mnoha takových souborech mohou být ukrytí návštěvníci v podobě počítačových virů. Většina antivirových programů by je měla identifikovat a zlikvidovat, ale ne vždy se to poštěstí. Proto stahujte pouze soubory s ověřených stránek, jelikož pouze tak budete mít jistotu, že společně se souborem nestáhnete do počítače i virus.
tabule za učitelkou
3.      Nevyzrazujte osobní údaje – nikdy na internetu, zvláště pak na sociálních sítí, nezveřejňujte své osobní údaje, mohl by je někdo zneužít. Snažte se být co možná nejvíce anonymní. Výjimka potvrzující pravidlo platí pouze pro internetové obchody, které mají špičkové zabezpečení a ze zákona povinnost vaše osobní údaje nikam dál nešířit.

4/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup