Abyste si mohli na počítači zahrát nějakou opravdu zajímavou a perfektně propracovanou hru, neobejdete se bez kvalitního vybavení v podobě výkonného hardware a software. Jak vybrat takový herní PC, abyste se vám na něm hry nesekaly a běžely tak, jak mají? Šetřit se v tomto ohledu rozhodně nevyplatí. Zaměřte se na následující parametry a inspirujte se v oblasti herní PC sestavy.

herní počítač

Výkonná grafická karta a procesor je základ

Základem ideálního vybavení pro herní počítače je výkonná grafická karta a procesor. Právě grafická karta je snad nejdůležitějším komponentem, pokud na vašem počítači chcete hrát hry. Vsaďte na nejnovější technologie a díky tomu tak budete mít jistotu, že se můžete spolehnout na to nejlepší grafické rozlišení a skvělou plynulost hry. A právě na onu plynulost má vliv i již výše zmiňovaný procesor. Volte proto raději procesor z nejnovější řady, který se tak společně s grafickou kartou postará o perfektní práci. Mezi nejznámější výrobce procesorů se řadí Intel a AMD. To je zkrátka trefa do černého.

Rychlý SSD disk a operační paměť

Herní sestavy se neobejdou ani bez rychlého SSD disku a operační paměti. Rychlý SSD disk vám zajistí uskladnění operačního systému včetně nainstalované hry. Dobrou volbou je kombinace HDD a SSD, což je skvělé řešení pro perfektní výkonnost. Operační paměť je vhodné zvolit v rychlosti 16 GB, která zvládne i náročnější hry. Pro ty nejnáročnější hráče je lepší zvolit rychlost operační paměti 32 GB.

herní sestava

Potřebné příslušenství pro lepší prožitek z hraní

O ještě lepší prožitek z hraní se postará další příslušenství. Pořídit si tak můžete třeba speciální herní set v podobě klávesnice s nastavitelným podsvícením a myš s programovatelnými tlačítky pro lepší efektivitu při hraní. Speciální herní monitor vám pak zajistí maximálně plynulý obraz za každé situace.