Koupelna je místností, kde je zapotřebí počítat s vyšší vlhkostí. Tomu bychom samozřejmě měli uzpůsobit i výběr nábytku. Při realizaci koupelen je tak na místě poradit se s odborníky, kteří dokáží navrhnout koupelnu na klíč dle požadavků klienta. V současné době se navíc při vizualizaci koupelen sází výhradně na čisté linie a minimalismus. Pokud jde o barvy, těm dominuje bílá a světlé dřevo. Nesmíme ale zapomenout stále oblíbenější betonové povrchy. Nabídka je v posledních letech skutečně široká a zorientovat se v ní může být občas náročné. Pojďme se tedy podívat, na co byste se měli zaměřit při výběru koupelnového nábytku.

modrá koupelna

Jak vybírat koupelnový nábytek?
Řekněme si na rovinu, že v mnohých ohledech je nejvýhodnější svěřit se do rukou zkušeného designéra nebo si vytvořit vizualizaci koupelny přímo v některém z koupelnových studií. Pokud se ale chceme vrhnout do výběru nábytku na vlastní pěst, bude se vám zaručeně hodit několik užitečných rad.

V první řadě je zapotřebí vybírat takový nábytek, který je vyrobený z materiálů, které jsou vhodné pro použití v koupelně. Nábytek by tak měl být odolný nejenom vůči mechanickému poškození, ale i proti vzdušné vlhkosti. Nábytek by měl být ale hlavně praktický. Na trhu je možné naleznout i závěsné skříňky, které je možné zavěsit přímo na stěnu. Tímto chytrým dispozičním řešením je možné ušetřit místo v jinak malých koupelnách.

Koupelnové umyvadlo

Vybíráme hlavně očima
Nábytek ale samozřejmě vybíráme i s ohledem na vizuální stránku. Svým stylem by měl co nejvíce korespondovat s celkovým rázem koupelny. Velmi moderní jsou světlé barvy, které dokáží i malý prostor opticky zvětšit. Dáváte přednost raději přírodním materiálům? Tak rozhodně vsaďte na dřevo, které vypadá za každých okolností dobře. A co třeba beton? Možná trochu netradiční materiál, za to stálý a odolný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup