Máte rádi starožitné předměty? Zaměřte se na takové, které vám mohou přinést nejen potěšení, ale i zajímavý výnos. S výběrem vám rádi poradí profesionálové, přesto doporučujeme investovat pouze do toho, co vás zaujme na první pohled. Procházet můžete bleší trhy, kamenné prodejny i online starožitnictví, skryté poklady se ukrývají všude.

Dejte na rady specialistů

Při vyšších částkách máte možnost vše konzultovat s vaším privátním bankéřem. V opačném případě se neváhejte obrátit přímo na vybrané starožitnictví. O každém kousku by vám pracovníci měli podat podrobné informace a často spolupracují i s odborníky na tento typ alternativních investic. Postupně si určitě uděláte přehled sami, ale minimálně v začátcích se do nákupů na vlastní pěst raději nepouštějte.

šperky

Poklady skrývají i online starožitnictví

V internetových starožitnictvích máte výhodu v tom, že je každý předmět popsán na webu. Podrobné a přehledně seřazené informace najdete například na e-shopu Antikart.cz. Dále se zde nemusíte bát o bezpečnost svých financí.
Na bleších trzích bohužel takové štěstí mít nebudete, ale na druhou stranu tam můžete narazit na unikátní kousky za skvělé ceny. K tomu ale budete potřebovat pokročilejší znalost oboru a dostatek zkušeností.

Investujte do toho, co se vám líbí

Vybírat jen podle předpokládaného výnosu se nevyplácí. Důležitější je, abyste si daný předmět zamilovali na první pohled. A také se vám samozřejmě musí hodit do sbírky. Nezáleží přitom, jestli jde o certifikované šperky nebo nábytek a doplňky do interiéru. I tam by vše mělo být stylově sjednocené.

A pokud máte rádi kombinaci tradice a moderny, zkuste sladit alespoň barvy. Zjednoduší vám to dřevěný nábytek nebo cibuláky s typickým vzorem. Naopak kombinovat starožitné obrazy je složitější, ale určitě ne nemožné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup