Selenit je odrůdou minerálu sádrovec. Jeho barva je perleťová s mléčným zabarvením. Selenit má i své další odrůdy, například modrý selenit, zelený selenit nebo pouštní růži. Jeho významná naleziště se nachází v Mexiku, USA a Rusku. Náleží elementu vody a planetě Měsíc. Jeho čakra je korunní. Co se vlastností týče, je vhodný pro všechny duchovní záležitosti. Prostřednictvím selenitu můžete komunikovat s anděli a otevírá vám cesty do světa duchovna. Pomáhá nám s řešením těžkých životních problémů a s komunikací s našimi bližními. Je také vhodný pro meditaci. Zklidňuje naši duši a navozuje klid a mír. Dokáže očistit naši domácnost od zlých sil a cizích entit.

selenit

Selenit je skvělý pro potíže s páteří a nesprávným postojem těla. Celkově má skvělé působení na náš pohybový aparát. Bojuje proti volným radikálům v našem těle a deaktivuje škodlivé působení amalgámových plomb v naší dutině ústní. Je též také vhodný pro maminky, které právě kojí. A co očista? Selenit je jeden z mála kamenů, kdy k čištění nepoužíváme vodu. Nejlépe ho očistíme nad otevřeným plamenem anebo například pomocí vykuřování. Nabíjení provádíme o úplňku. Jak si vůbec máme vybrat ten správný drahý kámen?

selenit bílý

Dejte na svou intuici. Ta vám často napoví, který kámen je pro vás ten pravý. Můžete si jednotlivé kameny zkusit přikládat k tělu, a u kterého ucítíte, že z něj vyzařují pozitivní vibrace, může to být pro vás ten pravý. Rovněž je možnost, si o něm něco zjistit, a vybrat si kámen dle toho, v čem byste chtěli, aby vás posílil. Také můžete vybírat podle vašeho znamení zvěrokruhu. Každé znamení má k sobě přiřazené kameny, které jsou pro něj vhodné.

Nezapomeňte, že o své kameny se musíte dobře starat. Pro to, aby správně fungovali, je třeba pravidelně čistit a nabíjet. Očista se dělá většinou pod tekoucí vodou, případně se nechá v misce, třeba ještě s jiným kamenem. Nabíjení se provádí na slunci nebo při měsíčním svitu. U každého kamene je to individuální, každý potřebuje trochu jinou péči.