Přímořské podnebí má velmi příznivý vliv na dýchací cesty, a slané moře a jemný písek mají příznivý vliv na naši pokožku. Proto lidé často volí dovolenou u moře. Výběr destinace není snadný, a většinou lidé volí cíl svých cest podle rozpočtu. Není se čemu divit, všechno v posledních dvou letech rapidně zdražuje, a tomu negativnímu trendu neunikly ani dovolené. Je dražší doprava, ubytování i jídlo. Nic z toho by ale nemělo ovlivnit to, abyste si dovolenou náležitě užili.

hory gibraltar

Kam to bude?
Navštívili jste tradiční dovolenkové ráje jako je Chorvatsko, Bulharsko, Řecko, Egypt a Španělsko, a cílíte někam, kde to ještě neznáte? Jedinečné místo k navštívení je například Gibraltarský průliv. Proč je toto místo tak oblíbené? Je to městský stát, kde našlo svůj domov několik národností. Potkat tu můžete třeba Italy i Araby, a díky tomu je to kulturně velmi bohaté místo. Čím je tento průliv nejznámější, je vápencový útes, který dosahuje výšky úctyhodných 400 metrů. Takový monument se musí vidět naživo, protože žádná fotografie nedokáže jeho krásu přenést na 100 %.

fotky z dovolené

Můžete si sem udělat jednodenní výlet a nebo v nějakém státě, v jehož okolí se tento průliv nachází. Cestování je v dnešní době vážně snadné, protože existují desítky cestovních kanceláří, které se snaží svým klientům nabídnout co nejvíce možností. Díky nim můžete navštěvovat i netradiční místa, která byste sami možná nenavštívili, protože byste o jejich existenci nevěděli a nebo na ně zapomněli. Každá cestovní kancelář vás upozorní na možná rizika, pokud v zemi nějaká jsou, a automaticky vám sjedná cestovní pojištění, bez kterého není dobré za hranice vyrazit. Užijte si svou dovolenou naplno bez starostí a obav z toho, že by se mohlo něco stát. To se může stát vždycky, a pojištění vás ochrání před tím, že budete platit statisícové výdaje na léčbu a ošetření v zahraničí.