Většina průmyslových odvětví se neobejde bez technického zázemí, do kterého patří také dopravníky. Ty mohou mít celou řadu podob a je tedy možné vybrat přesně ten pravý typ do konkrétního prostředí. Pásové dopravníky usnadní a urychlí práci.

 • Výhodou těchto prvků je také to, že se dá délka a šířka dopravníku přizpůsobit dopravovanému materiálu.
 • Vybočení pásu z osy při větších délkách pásových dopravníků zabrání strážní válečky, které jsou instalované na stranách.

dopravník

Řešení pro každý materiál

Některé produkty je nutné dopravovat zakryté. Může se jednat o sypké nebo prašné stavební materiály nebo o suroviny k výrobě potravin. Pro tyto případy jsou určeny pásové dopravníky s horní i spodní zakrytou částí a s možností otevření pro nutnou údržbu. Konstrukční řešení dopravníku dovoluje možnost vodorovného uložení nebo uložení se stoupáním. Podle stupně stoupání je určuje povrch a typ pásu.

 • Základní varianty jsou
  • hladký (PVC, PU, guma)
  • s hradítky (PVC, guma)
  • strukturovaný (PVC, PU, guma, PVC sycené gumou)
  • modulární

Pro sypké a drobné materiály je ideálním řešením pás s navařeným vlnovcem. Ten společně s hradítky vytvoří kapsičky. Tento typ pásu je možné využít pro stoupání až do 60 °C. Konstrukce samotného dopravníku může být vyrobena z černé oceli nerezu hliníku. Nerez se nejvíce využívá pro potravinářské a chemické provozy.

šněkový dopravník

Šnekový dopravník

Jednou z variant pásového dopravníku je šnekový dopravník. Ten je určen především pro plynulé podávání sypkého materiálu.

 • Šnekový dopravník se vyrábí ve dvou základních variantách
  1. s uložením do uzavřeného tubusu
  2. do koryta ve tvaru písmene „U“

Výrobním materiálem je běžná černá ocel nebo nerez ocel. Rychlost otáčení šneku se přizpůsobí výkonu a také konkrétnímu druhu dopravovaného materiálu. Velkými výhodami šnekových dopravníků je nenáročná údržba a bezprašný provoz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup