Pokud váháte a nevíte co udělat například s lůžkovinami po své babičce, tak určitě, než vůbec připustíte myšlenku nad tím, že je jednoduše odnesete do sběrného dvora, je jednoduše vyzkoušejte. Je ale pravdou, že než do nich ulehnete, tak je nejdříve nechte vyčistit a na to existuje specializovaná čistírna peří. Proces praní peří je totiž náročný a v tomto případě ho zajišťuje speciální stroj na čištění peří, který funguje na bázi profuku a praní za pomoci páry. Tento proces skvěle peří dezinfikuje a dokonale ho vysuší. Navíc speciální čistírna peří vám vše ještě v konečné fázi osvěží kvalitní aviváží.

peří

Proč si ponechat péřové lůžkoviny?

  • Peří má výborné izolační schopnosti, udržuje teplo s minimální ztrátou.
  • Má ideální schopnost pohlcovat vlhkost a to aniž vy byste pocítili vlhkost. Navíc vlhkost se během dne samovolně vytrácí, tudíž nedochází ke zničení lůžkovin.
  • Péřové přikrývky jsou zcela přizpůsobivé a lidské tělo se v nich cítí velmi dobře.
  • Peří je čistě přírodní produkt a ve spojení se 100% bavlněným povlakem je vytvořena pevná dvojka.
  • Trvanlivost je další důvod, proč si lůžkoviny nechat vyčistit. Při běžném používání a opotřebení se životnost péřové soupravy pohybuje až třeba 25 let i více.
  • Může se klidně i jednat o dědictví a poklad po babičce. Že je to příliš staré a kdo ví v jakém stavu? Přesto čistírna peří vám může udělat kompletní vyčištění a předat v podstatě nové lůžkoviny.

pírko

Zásilková služba

Možná nemáte ve svém okolí čistírnu peří, to ovšem nevadí, protože žijeme v moderní době, která nám nabízí i jiné možnosti. Například využít online cestu a domluvit si čištění peří na dálku. Dále podle pokynů zaslat péřové lůžkoviny k posouzení a nechat je případně vyčistit. Speciální vyčištění peří navrátí lůžkovinám jejich tvar a navíc se doporučuje tento proces opakovat v intervalu 3-6 let u polštářů jsou intervaly kratší, což je pochopitelné. Jedině tak budou péřové opět bezpečné, získají zpět svůj objem a peří bude opět plnit svoji funkci.