Ať už o podnikání víte všechno nebo skoro starou belu, určitě mi potvrdíte jedno. To, co vědí všichni, ať už mají k podnikání jakýkoliv vztah. Soukromé podnikání má být vždy ziskové. Což je prostý fakt, protože se touto činností soukromníci živí, a je jasné, že nikdo nemůže normálně žít, pokud na své zaměstnání doplácí, namísto aby mu toto peníze přinášelo.

Situace na trhu je ale vždycky nejistá, a tak se prostě někdy podnikatelům nedaří. Občas mívají krátkodobé a lehce překonatelné těžkosti, někdy se ale dokonce potýkají i s daleko závažnějšími ekonomickými problémy, případně už dokonce třeba ani nevědí, jak dál.

libry a houba

A jak si mají počínat ti, kteří tuší, že už to prostě zrovna vlastními silami nezvládnou? Ti hledají pomoc, kde se tato jenom nalézt dá. Velice často i v bankách, od nichž očekávají podnikatelské půjčky.

Jenže banky nejednou nesplní to, co od nich žadatelé o půjčku z řad nepříliš úspěšných podnikatelů očekávají. Nejednou jim prostě nepůjčí, a to ani když na tom závisí další existence oněch podnikatelů. Nebo bych měl spíš napsat, že jim nepůjčí právě proto, že je budoucnost takových podnikatelů dost nejistá?

bankovky libry

To je vlastně jedno. Hlavní je tu to, že soukromníci prostě někdy potřebují peníze, ale od bank se jich nedočkají. A když to dospěje do tohoto stavu věcí, nezbývá už obvykle nic jiného, než se pokusit získat aspoň půjčku nebankovní. A dá se mluvit o štěstí, že tady často i ti nejneúspěšnější podnikatelé štěstí mají. A takovému štěstí se tu říká hypotéka bez registru.

Když se podnikatel dokáže za půjčku zaručit aspoň zástavou nemovitosti a má čím splácet, může se tu dostat klidně i k hodně velkým penězům s docela výhodnými podmínkami. A to je často to jediné, co může podnikatelům ještě pomoci, když se nedaří a všichni se k nim obrátili zády. A když už tu ta šance je, byla by škoda ji nevyužít. Zejména pokud není jiné a lepší řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup