Investiční mince, které pochází z České mincovny, bývají hodně propojeny s příběhy nebo symboly. Stranou nezůstává ani velmi zdařilý projekt investičních mincí Český lev a Orel. Jedná se skutečně skvělý unikát, který není třeba mezi sběrateli nijak dlouze představovat. Je také ale pravdou, že emisní limit mincí, který se počítá na stovky, někdy případně na tisíce, zvyšuje potenciál zhodnocení vaší investice. Rovněž je možné, díky uměleckému zpracování, darovat tyto unikáty jako originální a hodnotný dárek k významnému výročí. Takové investiční mince se poté dědí z generace na generaci.

stříbrná mince

Zajímavost na Aukru

Pokud jste sběratel, poté vás určitě zajímá veškeré dění kolem mincí a máte jistý přehled. A skutečně se vyplatí i investovat svůj čas strávený do pozorování. Setkáte se tak se zajímavými nabídkami a mnohdy i poklady. Díky tomu mi neunikla nabídka na Aukru, kdy se mi podařilo získat unikátní minci. Je to totiž chyboražba investiční mince Orel ražba České mincovny. Konkrétně se jedná o dvouuncové stříbrné investiční mince Orel 2021. Má hmotnost 2 oz, ale byla u ní zřejmě omylem použita raznice, která byla určena na minci zlatou 1 oz Orel 2021. A zde je ten zásadní rozdíl, který ji dělá zcela výjimečnou.

mince stříbrná

Tohle stojí za úvahu

Emise stříbrných dvouuncových Orlů má pouhých 500 kusů a tato chyboražba z ní dělá bohužel neplatnou investiční minci. Na druhou stranu, kdo ji vlastní, tak může být majitelem pokladu z České mincovny a to díky této unikátní vzácné chyboražbě. Pokud jste vlastníky této mince, měli byste tomuto poznatku věnovat jistou pozornost. Určitě si pořádně prohlédněte své stříbrné investiční mince Orel a možná budete i mile překvapeni, co vlastně uvidíte na vlastní oči. Naleznete poklad, o kterém jste neměli ani tušení. Navíc si můžeme sdělit své poznatky na adrese prim49@seznam.cz a obohatit tak své znalosti či nálezy.

4.6/5 - (20 votes)