Když dáte rostlině všechno, co k životu potřebuje, a to v přiměřeném množství, můžete se radovat z její krásy. A nemusí to být jen květy, ze kterých se budete radovat. I přirozeně zelená barva listů Vám dá pocit útěchy a vlije do Vašich žil energii.

V opačném případě Vás suché listy a skomírající rostlina příliš nenadchne. Nakonec se rozhodnete ji vyhodit a nahradit jinou.

hrnková rostlina

Ale na vyhazování je času dost.

  • Abyste nemuseli některé rostliny v květináčích denně sundávat z parapetu, protože světla už měly dost.
  • Abyste naopak dodali, hlavně v období krátkých dnů, svým rostlinám světlo, zajistěte rostlinám světlo umělé, které přísun potřebného světla po celou vegetačního období každé rostliny kvalitně zastoupí.

Umělé světlo, jaké zajistí výbojka 250w, Vám poskytne pohled na stále svěží rostliny ve Vašich květináčích po celý rok. Rostliny totiž přísun světla potřebují úplně stejně, jako člověk. I když se u člověka nedostatek světla projevuje trochu jinak, než u rostlin, princip je stejný.

  • Kromě světla člověk potřebuje ke spokojenému životu jídlo, pití, živiny. Rostlina potřebuje vodu a živiny.
  • A člověk také potřebuje tmu spojenou se spánkem. I rostlina nepotřebuje světlo celých 24 hodin. Musí se střídat světlo a tma.

masážní vana

Že jsou si ti lidé tak podobní s rostlinami, viďte? Ale náhoda to není. Vždyť rostlina i člověk vznikl stejným způsobem. Ale to jsme se dostali daleko od toho, že použitím kvalitní výbojky 250W učiníte medvědí službu svým rostlinám. A jestli Vám vykvetou i kamínky kolem rostliny, nedivte se! Ne, ne, to je jen nadsázka, která se na pravdě nezakládá!

I když! Dokonalou péčí o květiny se to stát může. Cožpak by kamínek nemohl obrůst měkkým mechem? A když bude mít stejný přísun dokonalého světla sodíkovou výbojkou 250W, jako má rostlina? Včetně vody a živin? Nic není nemožné!

Hlavně se střežte toho, abyste jakoukoliv rostlinu vyhazovali. Zkuste ji nejdříve vzpamatovat, než byste se rozhodli k takovému řešení. Na to je vždycky čas!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup