Pokud se podíváme tak trochu do provozu průmyslových zón, poté můžeme vidět, že provozovny potřebují ke své činnosti řadu provozních kapalin a přirozeně i plynů. Již nyní je jasné, že jejich průtok je nutné nějak regulovat. Samozřejmě se jedná o zcela neškodné kapaliny, jako je například chladící voda, kde je třeba si dát pozor na nadměrný tlak, ale to není jediná látka, která tudy prochází.

šoupátko

Také to mohou být nebezpečné plyny nebo kapaliny, které mají přirozeně speciální požadavky na distribuci. A k takové regulaci průtoků provozních kapalin jsou zapotřebí průmyslové armatury. Přirozeně s tím souvisí různé regulační prvky, které se starají o průtok tekutin. Mohou je různě zrychlit, zpomalit, nastavit podle potřeby výrobních procesů nebo dokonce i zastavit. Pokud nevíte, například, která průmyslová armatura by byla do vašeho provozu nejlepší, není problém pořádat o poradenství a získat tak nejen cenné informace, ale zároveň i vysoce produktivní armaturu na míru.

Další komponenty, které zajišťují bezchybný provoz

Průmyslové armatury jsou přirozeně velmi odlišné, a i když zajišťují průtoky kapaliny. Jejich technologické řešení musí být přesně stanoveno podle schválených norem. Také hodně záleží na konkrétních parametrech rozvodného potrubí.

klapka

Zde se můžete setkat i s takzvaným šoupátkem, které v základním provedení funguje jako uzavírací orgán pro vodu a páru. Pokud potřebujete jiné neagresivní kapaliny, plyny nebo jiné pracovní tlaky či teploty, poté není problém si zadat speciální požadavek. Určitě je třeba počítat s tím, že toto šoupátko není vhodné pro regulaci. Dále jsou v nabídce šoupátka víková a třmenová.
Dalším komponentem jsou průmyslové klapky, které zamezují zpětnému proudění látky. Ty jsou již určeny pro agresivní kapaliny, páry a plyny. V nabídce jsou klapky zpětné, které nefungují jako uzavíratelné a klapky uzavírací s pákou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup