V oblasti svářecí techniky mají jedno z největších zastoupení svářečky MIG/MAG. Můžete je také znát pod označením CO2. Obliba tohoto druhu svářečky pramení především z několika důvodů.

 • Svářečka CO2 zajistí rychlé svařování
 • vydává méně tepla a kouře
 • umožní viditelné místo svaru a svařování ve všech svařovacích polohách

Další výhodou je nenáročná obsluha a bezproblémová údržba. Svářečka CO2 funguje na principu drátové elektrody, která je přiváděna motorizovaným pohonem a hořákem, který je veden ručně. Vybírat vhodnou CO2 svářečku můžete také podle konstrukčního řešení.

svářečka co2

 • K dispozici jsou dva základní typy:
  1. CO2 svářečky s kompaktní konstrukcí – podavač drátu i podávací systém se zdrojem jsou v jedné skříni.
  2. CO2 svářečky s odděleným podavačem – podavač a podávací ústrojí je oddělené a umístěné samostatně.

co2 přístroj

Výběr je opravdu široký

Výběr můžete také podřídit typu regulace. Jestliže budete se svářečkou pracovat v terénu a bude tedy nutné ji často přemisťovat, pak je vhodnější volbou CO2 svářečka s invertorovou regulací. Tento typ je menší a lehčí. Bude s ním tedy snazší manipulace, ale musíte počítat s nižším výkonem. Druhou možností je CO2 svářečka s odbočkovou regulací. Ta využívá k regulaci svařovací proud mechanických odboček. Pro venkovní využití jsou velice vhodné CO2 svářečky, které jsou dovybavené MMA metodou svařování.

 • Další možností je svářečka MOG, která funguje na principu svařování trubičkovým drátem bez použití plynu.
 • Tuto techniku oceníte především v náročných povětrnostních podmínkách, kdy není možné použít láhev s plynem.
  • Například při silnějším větru.

Informaci, zda vámi vybraná svářečka disponuje možností přepnutí polarity, se dozvíte v parametrech svářečky.Jestliže si nejste jisti výběrem, pak není problém kontaktovat prodejce.