Selektivní modulátory androgenních receptorů získaly velkou oblibu a to nejen u sportovců, ale především u lidí, kteří chtějí vybudovat zdravěji svoje svalstvo. Existuje několik různých přípravků, a jak se zdá, tak největší oblibu získal Ostarine. Jeho velkou předností je, že nijak neovlivňuje přímo hormony a tak jej mohou používat jak muži, tak ženy. Je zaměřený a celkem cíleně na budování svalů, někomu pomůže i v hubnutí. Celkem dost potvrzujících výsledků má i na jiných místech. Například se užívá pro posílení šlach a vazů v kosterním systému. A pokud umí pracovat s hustotou kostí, poté není divu, že jedinec bude nejen silnější, ale i výkonnější.

OSTARINE-3d-front-scaled

Lék nebo hrozba?

Ostarine byl vytvořený s původním záměrem jako lék. Není ani divu, že získal tolik popularity, navíc pod tak velkým dohledem samotných kontrol. Bylo dokonce zjištěno jednou studií, že dávka 3 mg denně prokazuje velmi úspěšné výsledky. U starších mužů, kdy logicky ubývá svalová hmota, se po několika měsících užívání nejen obnovila, ale rovněž i došlo k jejímu zvýšení. A to aniž by to ovlivnilo další buňky v těle. Je ale rovněž pravdou, že osoby mladší 21 let by se raději užívání měly vyhnout. Pro ostatní zase platí, že je třeba užívat přípravek podle doporučených dávek. Ženy mají dávkování trochu nižší, než muži.

Pomáhá při regeneračním procesu

Pojďme se podívat na jeho další příznivé výsledky, které pomáhají tělu.

7251CDB4-3A7F-4FE4-8F8E-AB133D1720FE

  • Podporuje klouby – zvyšuje množství estrogenu v těle a stimuluje syntézu kolagenu, což vede k posílení kloubů.
  • Má protizánětlivé vlastnosti a to také přispívá k lepšímu zdravotnímu stavu.
  • Postará se o metabolismus tuků, čímž dochází ke snižování tukové tkáně.
  • Nemá vliv na genitálie, jako jiné přípravky.

Tento doplněk není rozhodně náhradou za léky, ale jak je vidět, tak je pro tělo prospěšnější, než jiné přípravky, které ovlivní nejen svaly, ale v podstatě se projeví i na jiných místech.