Ceny nemovitostí rostou neuvěřitelnou rychlostí na některých místech České republiky i dvojnásobně, stále větší smysl tak dává poohlédnout se po alternativním způsobu bydlení. Jeden takový představuje i bydlení v kontejnerech. Jedná se skutečně o plnohodnotný způsob bydlení, či jen rekreační objekt, který je v zimních měsících neobyvatelný?

kancelářský kontejner

Kontejnery v podobě zázemí na stavbách asi známe všichni. Sanitární kontejnery pro pracovníky na stavbách jsou dnes již standardem. Nic ojedinělého nepředstavuje ani kancelářský kontejner, který představuje dočasné útočiště pracovníků i výpočetní techniky. Výroba kontejnerů ale v posledních letech zažívá rozmach i z jiného důvodu. Domov už dnes nemusí znamenat jen vlastnictví zděného či panelového domu, ale snadno si ho můžeme zařídit i z vyřazených lodních kontejnerů. Pro mnohé možná zatím nepředstavitelný způsob bydlení, ovšem v některých zemích již dnes ekologický a cenově dostupný standard. Jaké výhody představuje kontejnerový dům v porovnání s tím zděným? A je možné si na tento způsob bydlení vzít v České republice hypotéku?

Možná vás napadá, že kontejnerový dům je cenově dostupný, ale rozhodně nepředstavuje pastvu pro oko? Není to pravda! Dům poskládaný z lodních kontejnerů, může být po konečné úpravě fasády k nerozeznání od toho klasického. Případně je možné celý kontejner obložit dřevem a mnoho lidí by si tak danou stavbu mohlo velmi snadno splést s moderní dřevostavbou.

výroba kontejnerů

Pro koho je takové bydlení určeno?
Kontejnerové bydlení má tu výhodu, že není fixně vázáno s jedním místem, i z tohoto důvodu se hodí pro jedince, které děsí představa žití na jednom místě. Tento druh bydlení je finančně velmi výhodný, je proto tedy ideální variantou pro ty, kteří si z jakéhokoliv důvodu nemohou dovolit klasické bydlení. Na bydlení v kontejnerech je už nyní možné sehnat hned v několika bankách hypoteční úvěr.