Imunitní systém má v lidském těle nezastupitelnou roli. Pomáhá tělu bránit se různým bakteriím a virům. Někdy může být ovšem náš imunitní systém oslabený, a to z několika možných důvodů. Na vině může stát stres, nedostatek spánku a v neposlední řadě také nezdravý životní styl. Ze stravy pak často nepřijímáme potřebné vitamíny a minerály nutné k tomu, aby naše imunita fungovala tak, jak má. Dopřát si je pak můžete v podobě doplňku stravy.

vitamín B

Vitamíny potřebné pro správné fungování imunitního systému

Pro správně fungující imunitní systém je zapotřebí tělu dodávat hned několik důležitých vitamínů a minerálů. Není to tedy jen vitamín C, který hraje klíčovou roli ve správné obranyschopnosti. Je to také vitamín A, B6, B12 a další vitamíny skupiny B. Dále je to také velmi důležitý a často opomíjený vitamín D, který stojí za správně fungující imunitou. Obzvláště během zimních měsíců, kdy není dostatek slunečního záření a tělo si tak samo tento vitamín nedokáže vyrobit, je vhodné jeho doplňování v umělé podobě. Nezbytnými minerály je pak především zinek tím důležitým prvkem.

bezinka

Výtažky z bezinky a echinacey povzbudí vaši imunitu

Vhodně zvolené doplňky stravy dokáží při pravidelném užívání výrazně povzbudit váš imunitní systém a obranyschopnost. Vsadit můžete na doplňky stravy obsahující cenné výtažky z rostlin podporujících imunitu. Těmi jsou bezinka, echinacea a astragalus. Bezinka má vysoký obsah vitamínů A a C, dále je bohatá na vitamíny skupiny B. Obsahuje i důležité třísloviny. Echinacea pak obsahuje flavonoidy, polysacharidy, esenciální oleje a glykoproteiny. Příznivě ovlivňuje funkci dýchacího systému a pomáhá podporovat přirozenou obranyschopnost organismu. Astragalus funguje jako silný antioxidant, neutralizuje volné radikály a pomáhá chránit buňky v těle před oxidativním stresem. Zároveň napomáhá k udržení normální hladiny cukru v krvi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup