Snad každý z nás chce, aby jeho vůz byl bezpečný. To si většinou spojujeme s ochranou před deštěm či vnějšími vlivy. Jen málokdo z nás si však uvědomuje, jak velkou roli při tom hraje gumové těsnění. To je totiž používáno zdaleka nejčastěji.

Je pravdou, že automobilové těsnění lze vyrobit mnoha způsoby, avšak není pochyb o tom, že to gumové je zdaleka nejúčinnější. K jeho výrobě jsou použity speciální průmyslové dílce, které zajišťují, že bude přesně sedět do daného prostoru.

těsnění

Otázkou ovšem je, proč je tak důležité. Koneckonců, nám trocha vody přeci jen nevadí. Ovšem zde je nutné si uvědomit, kde všude jej v běžném autě najdeme. Pro nás je asi tím, které vidíme nejčastěji, to v oknech. Najdeme jej okolo všech, které v automobilu jsou. Zde má za úkol nejen zabránit tomu, aby déšť pronikl do interiéru, ale také tom, aby se okno samo pohnulo, a to i v případě velkého větru. Nesmíme totiž zapomínat, jaké síly především na to přední při rychlé jízdě působí.

Ovšem ochrana vnitřku vozu není tou nejdůležitější funkcí těsnění. Ve skutečnosti jej najdeme na mnohem více místech, kde je také podstatně potřebnější. A jedním z nich je motor. Zde brání tomu, aby voda, která se dostane pod kapotu, natekla do motoru. Najdeme jej tedy okolo prakticky všech spojů. A to je důležité, neboť si stačí jen uvědomit, co by se mohlo stát, kdyby se tam voda dostala. Zvláště když vezmeme v úvahu elektřinu, která zde všude probíhá.

průmyslové dílce

Dále jej najdeme také na podvozku, kde opět ochraňuje citlivé části. Zde je to ještě důležitější, neboť například když projíždíme louží, voda vystříkne často i hodně vysoko. A jak již bylo řečeno, to by rozhodně nebylo dobré.

Proto rozhodně není na škodu dát si těsnění občas prohlédnout odborníkem, abychom měli jistotu, že skutečně funguje tak, jak má. Koneckonců, může zde jít bez nadsázky i o náš život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup