altánek

Zahradní stavby a dřevěné chaty jsou ideálním místem pro odpočinek. A nemusí podléhat jen stereotypním modelem a konstrukcím. Při jejich výběru můžete zapojit svou kreativitu a zkombinovat své návrhy s neobvyklými tvary nebo typy domků. Můžete také zvolit méně typickou kombinaci použitých materiálů, které budete moci zakomponovat do stavby. Pokud stále přemýšlíte nebo váháte, tak by vás možná následující fakta mohli alespoň částečně přesvědčit nebo ovlivnit.

Zájem

Obecně dokážou netradiční věci přilákat pozornost a větší zájem. Kreativní moderní dřevěné stavby mohou výrazně změnit celý exteriér a také zaujmout nějakými výraznějšími nebo netypickými doplňky. Vaše zahrada tak dostane nový rozměr. Od svého okolí tak budete moci získat obdiv a vaše rodina také ocení příjemné chvíle a společný čas, který vám dopřeje dřevěný altán. Kromě toho můžete dřevěné chaty vyzdobit také menší zahrádkou nebo skalkou, které celý exteriér více zútulní a dodají mu pocit domova.

Materiál

Na klasické dřevěné chaty jste zvyklý použít pouze dřevo nebo jej využít na většinu celé stavby spolu s konstrukcí. Nicméně, pokud chcete svůj dřevěný altán něčím ozvláštnit, tak můžete experimentovat i s kombinacemi materiálů. Nemusíte zůstat jen u přírodního dřeva, zajímavé mohou být i kombinace staveb, které mají například kovovou konstrukci nebo základ a zbytek stavby je postaven ze dřeva. Kreativní moderní dřevěné stavby mohou být také spojeny s pergolou, případně je lze doplnit popínavými rostlinami, abyste zakryli celé stěny. Nebojte se také zvolit dřevěný altán s atypickým tvarem, ty jsou stále modernější a populární, nejen pro mnohé architekty.

Barvy

Barvy se dají pojmout skutečně kreativní a při stavění a finální realizaci zahradního domku můžete vymyslet také nějaké kombinace, které jen tak nevidíte každý den v zahradě. Případně můžete zvolit odvážné kombinace barev, díky kterým vyniknou všechny dřevěné chaty. Pokud budete mít problém s výběrem, tak si můžete kreativně moderní dřevěné stavby vylepšit a přizpůsobit podle svých preferencí, například nátěrem vašimi oblíbenými barvami.

4.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup