V současné době existuje několik možných způsobů, jak vytápět objekty. Otázkou je, jaké bude nejlepší, rovněž poskytne velkou úsporu a komfort. Zde stojí za zvážení tepelná čerpadla, která v podstatě nabízí i větší komfort a širší možnosti. Nicméně i zde mají majitelé nemovitostí určité možnosti na výběr. Je těžké se rozhodnout, pokud nerozumíme celkové nabídce.

vytápění

Tepelná čerpadla a jejich využití

  • V první řadě umožňují vytápění objektu a rozhodně neohrožují životní prostředí.
  • Není problém, aby se rovnou ohřívala i voda, tudíž teplé vody i v tomto případě bude dostatek.
  • Máte bazén? Venkovní teploty zrovna moc neprospívají vodě, která se nemůže ohřát. Kdo ovšem bude mít kvalitní tepelné čerpadlo, tak se může těšit i z teplé vody v bazénu.
  • Šetrným způsobem lze větrat nebo chladit, což je další přínosný benefit a to vše s ohledem na ekologii. Je pravdou, že tímto způsobem funguje klima v domácnostech i na pracovištích.

Vybírat lze z několika systémů, země-voda je nejúspornější verze, vzduch-voda zase zvládne perfektně i vyšší mínusové teploty a přináší další benefity. Systém vzduch-voda ventilační je ideální volbou pro nízkoenergetickou výstavbu.

Komfortní vytápění

Nebudeme si nalhávat, že když je pěkně teplo od nohou, tak je to rozhodně příjemné. Takové pohodlí přináší podlahové vytápění, které v současné době není žádným problémem. Navíc je vhodné do domácností, kde jsou alergické osoby na prach. Je zde totiž daleko menší víření prachu, což má na svědomí nízká cirkulace vzduchu. Poté majitele dokonce překvapí i velmi nízká spotřeba energie a tudíž i finanční úspora.

výkopové práce

Aby vše správně fungovalo

Pokud si zvolíte za vytápění tepelné čerpadlo země – voda, tak rozhodně budete potřebovat odebírat energii z plošného zemního kolektoru. Na takovou práci sice nepotřebujete stavební povolení, ale rozhodně co bude nutné, to jsou výkopové práce. Ideální je tak kontaktovat firmu, která má bohaté zkušenosti s veškerou instalací.