Samotné výstavbě předchází fáze přípravných prací, v čele s výkopovými a zemními pracemi. Ovšem kde najít profesionální a přitom cenově dostupnou firmu, která tyto služby nabízí? V současnosti se jedná téměř o neřešitelný problém.

Ve spoustě odvětví je zaznamenán rekordní útlum ve výrobě či nabízených službách. Jinak tomu není ani v případě stavitelství, kdy se navýšila cena za materiál i stavební práce hned několikanásobně. Ubylo ale i firem, které nabízí své služby v oblasti přípravných prací. Zemní práce jsou dnes nutností ještě před samotnou výstavbou. To stejné platí i o výkopových pracích, ovšem kde najít firmu, která je schopna kvalitní práci odvést?

bourací práce

Štěstí přeje připraveným

Už několik let se potýkáme se zoufalým nedostatkem řemeslníků, ale i kvalitních a zároveň cenově dostupných firem. Čekací lhůty jsou v případě některých odvětví i několik měsíců. Řešení je proto nasnadě, hledejte s dostačeným předstihem. Rekonstrukci či výstavbě touženého bydlení předcházejí měsíce ne-li roky příprav, tedy dost času na shánění stavební firmy.

V případě bouracích prací vybírejte opravdu prověřenou firmu, neboť se jedná o náročnou profesi, která vyžaduje potřebné oprávnění a zkušenosti. Těmi nemusí disponovat každá firma, která tyto služby nabízí. I v případě hledání s dostatečnou časovou rezervou se může nakonec stát, že firma zakázku vypoví jen pár dnů před plánovaným započetím stavebních prací. I z tohoto důvodu se vyplatí mít v záloze i jinou firmu, která může v případě nutnosti nastoupit v avizovaný termín.

zemní práce

Reference se vždy vyplatí

Pokud máte ve svém okolí již někoho, který si podobnými zkušenostmi prošel na vlastní kůži, poproste je o radu. Určitě poradí a doporučí firmu, se kterou měli dobré zkušenosti. Případně je možné dohledat reference ostatních zákazníků, kteří využili služeb firmy před vámi na internetu.